Hej! Warszawa jest naprawdę dobrym miejscem do wybrania, gdy szukacie miasta na spędzenie weekendu ze znajomymi – zwłaszcza jeśli są to obcokrajowcy. W pewnym momencie naprawdę poczułam się jak profesjonalny przewodnik, ponieważ starałam się pokazać im wszystkie interesujące i ważne miejsca, i próbowałam powiązać je także z wydarzeniami lub stojącą za tym historią – jak choćby w przypadku pomników (i historia syrenki), czy miejsc. Nie przechwalając się myślę, że był to kawał dobrej roboty jak na osobę, która nie mieszka w stolicy. 
 Jednak jeśli jest coś, czego nie zrobiłam nigdy przedtem, była to wizyta w Pałacu Kultury i Nauki. Nie wiem dlaczego, ale zawsze odsuwałam tą myśl na bok i nie byłam szczególnie zainteresowana widokami z góry. Ale tym razem mieliśmy to na swojej liście i nie żałuję. Oto kilka widoków w czasie tzw. ,,złotej godziny!”.
*English: Hey! Warsaw is a really good place to choose when you look for a city to spend a weekend with your friends – especially if they are foreigners. I actually felt like a quite of a professional guide, because I tried to show all the interesting and important places, and tried to share the events or history standing behind the statues (like the story about mermaid), places. I’m not busking about it, but I think I did a good job as for a person that doesn’t live in the capitol.
But if there was a thing that I have never done before in my life, it was a visit in the Palace of Culture and Science. I don’t know why I have been always putting in aside, and I was not particularly interested in the views from the top. But this time I had it on our list and I don’t regret. Here are couple of shots from our golden hour!
 
Byłam też bardzo zadowolona z naszego hotelu, który był bardzo duży – mieliśmy własną łazienkę, kuchnię, pokój dzienny wystarczająco duży, by pomieścić stół jadalniany, biurko i nasze trzy łóżka. Cena jak najbardziej była też dopasowana do studenckich możliwości finansowych – duży plus! Jak wspomniałam w poprzednim wpisie, zostaliśmy dość blisko stadionu narodowego, zatem do miasta dostaliśmy się tramwajem przez most. Ale mieliśmy także po drodze do miejskiej plaży! 
I was also really pleased about or hotel, which was really big – he had own bathroom, kitchen part and living room big enough to have a table for eating, a desk and our 3 beds. It was totally affordable when it comes to a budget of the students- big advantage!. As I mentioned in the previous post, we stayed not so far from the National Stadium, so we travelled by tram to the city centre through the bridge. But at least we were also really close to the city beach!  

 Widok z pałacu rozpościerał się także na wiele hoteli, czy biurowców z głównymi siedzibami firm, także samochodowymi. Widząc takie znaczki zastanawialiśmy się ze znajomymi skąd w ludziach (zwłaszcza w stolicy) taki pęd do kupowania coraz większej ilości pojazdów, zapominając że istnieje też coś takiego jak samochodowy recycling (podobnie jak tu http://www.mamauto.pl/). 

The view from the palace showed up also many hotels or office buildings with the headquaters of many companies, also those connected to cars. By seeing those symbols we were thinking with my friends why people (mostly in capitol) are so up to buying many cars, forgetting that there’s something like auto-recycling existing. 

Byliście kiedyś na górze Pałacu Kultury i Nauki? /
Have you ever been on the top of the Palace of Culture and Science?