Nasza podróż po Polsce została zaplanowana w szczegółach i starałam się zrobić wszystko co możliwe w ciągu tygodnia. Zapytałam znajomych o przenocowanie nas w dwóch miastach i starałam się znaleźć najlepsze połączenia podróżnicze bez wydawania zbyt dużej ilości pieniędzy, lub spędzania zbyt wielu godzin w trasie. Po wizycie w Warszawie zabrałam swoich gości do Wrocławia, gdzie już czekał na mnie znajomy. Pomimo moich drogich Austriaków, mieliśmy też w grupie dwie dziewczyny z Francji, zatem nasza szóstka była dość pomieszana jeśli chodzi o kraje pochodzenia. A droga do Wrocławia, choć długa – minęła nam szybciej, niż się początkowo wydawało.
Byłam już we Wrocławiu wiele razy ze względu na 3 dobre przyjaciółki, z którymi trzymamy kontakt już prawie sześć lat. Zatem odwiedzane przeze nas miejsca nie były dla mnie nowe.
Jednak jeśli miałabym polecić coś wartego uwagi, czego nie zalicza się raczej do typowo turystycznych miejsc do zwiedzania, to bar ,,Setka”! Ich idealne pierogi, niskie ceny i świetna atmosfera zrobiła wrażenie.*English: Our travel in Poland has been planned in details and I was trying to do everything to make as much as possible in a week. I asked my friends for hosting us in two cities, and I tried to find best connections of travelling to not spend extra money and time. After visiting Warsaw, I took my guests to Wrocław, where my polish friend was already waiting for us. Except of my dear Austrians, we also had in our group two French girls – so it was a perfect six people with mixed nationalities. A road to Wrocław was long, but went faster than expected.
I have already been in Wrocław many times, because I used to visit my 3 dear friends, with whom we keep in touch for nearly six years now. So I knew many places and they didn’t seem new to me. 

If I would have to recommend something to visit except of all those typical sightseeing places, I would say that “Setka” bar is a must-try! Their perfect dumplings, low prices and great atmosphere did a great job.

 
Wybraliśmy się także do słynnego Sky Tower, skąd rozpościerał się widok na całe miasto. /
We also went to Sky Tower to see the city from the high floor.  
 
Sky Tower samo w sobie nie zrobiło na nas świetnego wrażenia – wyglądało to jak kolejny biurowiec, ale widok z niego był bardzo ładny. Na dole znajdowało się także miejsce na kawę, gdzie udaliśmy się po zwiedzania. A także jak mi wiadomo, oprócz biur, można kupić tam normalne mieszkania a nawet wynająć jakieś na krótszy pobyt turystyczny.
W przypadku odwiedzania Wrocławia można zerknąć też na http://kwaterydlafirm.pl/ w poszukiwaniu noclegów. /
 
The Sky Tower itself as a building didn’t make any great impression on us – it looked just as another office building, but the view was really nice. There was also a coffee-place downstairs where we went after visiting. As I know, except of offices it’s also possible to buy a normal apartment there, and even rent some flats touristically. 
 
Szukaliśmy też skrzatów! /
We were also looking for gnomes!  

A jakie jest wasze ulubione miasto w Polsce? /
If you’ve ever been in Poland, what’s your favorite city there?